Modelowanie sylwetki – 5 sposobów na zgrabne ciało w kilka tygodni

Wydaje Ci się, że próbowałaś już wszystkiego, aby pozbyć się fałdki tłuszczyku z brzucha? Pomocne w modelowaniu sylwetki są zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Przy ich pomocy można znacznie przyspieszyć efekty rzeźbienia ciała. Oczywiście nie można też zapominać o zdrowym stylu życia.

Lifting ciała ultradźwiękami

Skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości wykorzystywane w zabiegach HIFU wnikają do głębokich warstw skóry, tkanki podskórnej oraz powięzi mięśniowej, dzięki czemu są w stanie nie tylko odmładzać skórę twarzy, ale też poprawiać napięcie skóry na całym ciele. Przy okazji technologia ta przyczynia się do redukcji komórek tłuszczowych opornych na odchudzanie.

Podczas zabiegu HIFU tkanka podgrzewana jest do temperatury około 65-75°C. Drobne punkty termiczne powstałe na skutek działania ultradźwięków stymulują regenerację i odbudowę skóry. Co ważne, powierzchnia naskórka pozostaje nienaruszona, a okres rekonwalescencji nie jest potrzebny. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Łodzi, zabieg HIFU to sposób na poprawę napięcia skóry m.in. na brzuchu, ramionach, kolanach. Pozwala też na ujędrnienie biustu. Optymalne efekty mogą pojawić się już po jednym zabiegu, ale trzeba poczekać na nie od kilku do kilkunastu tygodni.

Modelowanie sylwetki mikrofalami

Zimne mikrofale to innowacyjna technologia, która umożliwia efektywne modelowanie sylwetki oraz redukcję cellulitu bez użycia skalpela i bez przerywania ciągłości naskórka. Charakteryzują się one wysokim powinowactwem do komórek tłuszczowych. Aż 80% mikrofal przenika przez skórę i trafia do tkanki tłuszczowej – zarówno tej zlokalizowanej płytko, odpowiedzialnej za powstawanie cellulitu, jak i tej, która znajduje się głębiej.

Efektem zabiegu jest rozbicie tłuszczu, który następnie transportowany jest do wątroby i usuwany z organizmu. Dodatkowym działaniem zimnych mikrofal jest pobudzenie skóry do wytwarzania większej ilości kolagenu i elastyny, co prowadzi do poprawy napięcia i ujędrnienia ciała. Zazwyczaj potrzebna jest seria zabiegów, aby osiągnąć widoczne i długotrwałe efekty.

Zobacz też:  Na co zwracać uwagę przy zakupie kosmetyków?

Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy

Endermologia to rodzaj masażu mechanicznego, wykonywanego przy pomocy specjalistycznego urządzenia. Ciało stymulowane jest przy pomocy głowicy wyposażonej w dwie niezależnie pracujące rolki i komorę ssącą. Endermologia jest polecana przede wszystkim jako sposób na redukcję cellulitu. Może zahamować jego rozwój, ale też cofnąć istniejące już zmiany w postaci pomarańczowej skórki.

Pod wpływem ciśnienia wytwarzanego przez urządzenie, fałdka skóry zostaje wciągnięty między rolki głowicy, przybierając kształt fali. Ciało rolowane jest od zewnątrz do wewnątrz, dzięki czemu możliwe jest oddziaływanie na głęboko położone warstwy skóry, a tkanki pobudzane są do procesu regeneracji. Endermologię wykonuje się w seriach kilku, a nawet kilkunastu zabiegów.

Wyszczuplająca mezoterapia igłowa

Wśród metod modelowania sylwetki stosowanych w klinikach medycyny estetycznej znajdują się również zabiegi iniekcyjne, np. karboksyterapia, czyli mezoterapia igłowa dwutlenkiem węgla. Zabieg ten pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu, a nawet rozstępów. Karboksyterapię można łączyć z endermologią czy zabiegiem mikrofalami z zachowaniem odpowiednich odstępów czasowych. Zastrzyki z dwutlenku węgla pobudzają mikrokrążenie na danym obszarze, rozbijają komórki tłuszczowe, stymulują produkcję kolagenu w skórze.

Dieta i ćwiczenia – niezbędny element modelowania sylwetki

Decydując się na profesjonalne zabiegi, nie można zapominać o naturalnych metodach dbania o ciało. Zdrowy styl życia to podstawa, aby jak najdłużej utrzymać efekty modelowania sylwetki. Regularna aktywność fizyczna powinna iść w parze z odpowiednio zbilansowaną dietą. Takie postępowanie pozwala na kontrolowanie masy ciała i zapobiega gromadzeniu się nadprogramowej tkanki tłuszczowej.W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Łodzi: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-lodz/

Materiał promocyjnyZobacz także:
Zobacz też:  Jak wybrać i nosić seksowną bieliznę damską, aby czuć się pięknie i pewnie siebie?
Photo of author

Anna Mazurek

Anna Mazurek to pasjonatka makijażu i kosmetyków od wielu lat. Pracowała jako wizażystka, co pomogło jej zdobyć szeroką wiedzę z zakresu pielęgnacji skóry i kosmetykoterapii. Teraz dzieli się swoim doświadczeniem i poradami na blogu, aby pomóc innym w osiągnięciu pięknej i zdrowej skóry.

Dodaj komentarz