5 rzeczy, które warto wiedzieć o osoczu bogatopłytkowym

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stają się coraz bardziej popularne. Można spotkać się z nimi w ofertach wielu klinik medycyny estetycznej. Zaletą osocza jest przede wszystkim naturalne pochodzenie i brak reakcji alergicznych po jego zastosowaniu. Substancja ta ma wyjątkowe właściwości regenerujące i odmładzające. Zanim wybierzesz się na wampirzy lifting, sprawdź, co należy o nim wiedzieć.

Osocze bogatopłytkowe ma właściwości regenerujące

Osocze bogatopłytkowe zawiera dużą dawkę substancji odżywczych i czynników wzrostu, dzięki czemu stymuluje komórki macierzyste do regeneracji i przyspiesza gojenie. Jak wyjaśniają eksperci z Kliniki La Perla Klif w Warszawie, wstrzykując osocze bezpośrednio w głębokie warstwy skóry, przyspieszamy procesy naprawcze, poprzez pobudzenie fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po około tygodniu od jego wykonania i wzmacniają się w ciągu kilku kolejnych miesięcy. Aby uzyskać długotrwały efekt, zaleca się wykonanie 3 zabiegów w odstępach 1-2 miesięcy.

Osocze do zabiegu pochodzi z własnej krwi

Osocze bogatopłytkowe potrzebne do zabiegu pozyskiwane jest z własnej krwi Pacjenta. Najpierw lekarz pobiera niewielką ilość krwi z żyły łokciowej, a następnie poddaje materiał wirowaniu. W wyniku tego procesu płytki krwi osadzają się w jednej warstwie osocza. W rezultacie powstaje skoncentrowane osocze, które wstrzykuje się pod skórę. Ma ono lekko żółtawy kolor, a nie czerwony, jak to jest czasem prezentowane przez gwiazdy, które bardzo chętnie poddają się temu zabiegowi.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to inaczej wampirzy lifting

Zabieg osoczem bogatopłytkowym to nic innego jak mezoterapia igłowa. Ponieważ wiąże się z pobraniem krwi, nazywany jest wampirzym liftingiem. Zabieg powinien zostać wykonywany przez doświadczonego lekarza po wcześniejszej konsultacji z Pacjentem. Jeśli szukasz sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej, więcej informacji znajdziesz na stronie Find Beauty Expert. Osocze bogatopłytkowe aplikowane jest przy pomocy bardzo cienkiej igły. Wcześniej skóra zostaje znieczulona za pomocą specjalnego kremu. Na skutek licznych nakłuć na twarzy mogą pojawić się kropelki krwi i zaczerwienienie cery. Aby złagodzić wszelkie podrażnienia, po zakończeniu zabiegu na skórę aplikowana jest maść z witaminą K, która przeciwdziała pojawieniu się ewentualnych siniaków po nakłuciach.

Zobacz też:  Piękne zęby w krótkim czasie

Wampirzy lifting jest mało inwazyjnym zabiegiem

Mimo swojej nazwy wampirzy lifting jest zabiegiem równie bezpiecznym, jak tradycyjna mezoterapia igłowa. Jego przewagą jest to, że osocze bogatopłytkowe jest materiałem autologicznym, czyli pochodzi z własnej krwi Pacjenta. Oznacza to, że zabieg jest w pełni biokompatybilny z ludzkim organizmem. Po zastosowaniu własnego osocza nie ma ryzyka wystąpienia alergii, zapalenia czy innej niekorzystnej reakcji.

Osocze bogatopłytkowe można zastosować nie tylko na twarz

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego jest szerokie. Służy przede wszystkim do wspierania procesów odmładzających w skórze. Nie wypełnia zmarszczek, ale pobudza naturalne mechanizmy regeneracyjne, odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny, dzięki którym zmarszczki stają się mniej widoczne. Wampirzy lifting wykonuje się ponadto na skórę głowy, aby pobudzić włosy do wzrostu i ograniczyć łysienie. Zanim odkryto jego zbawienne właściwości dla skóry, osocze bogatopłytkowe było wykorzystywane głównie do iniekcji dostawowych. 

Artykuł promocyjny



Zobacz także:
Photo of author

Anna Mazurek

Anna Mazurek to pasjonatka makijażu i kosmetyków od wielu lat. Pracowała jako wizażystka, co pomogło jej zdobyć szeroką wiedzę z zakresu pielęgnacji skóry i kosmetykoterapii. Teraz dzieli się swoim doświadczeniem i poradami na blogu, aby pomóc innym w osiągnięciu pięknej i zdrowej skóry.

Dodaj komentarz